14 listopada 2012 roku uroczyście otwarto nową siedzibę Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu

W dniu 14 listopada 2012 roku uroczyście otwarto nową siedzibę Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu.

 

W uroczystości udział wzieli m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Wiceminister Stanisław Chmielewski, dyrektor Biura Ochrony Centrum Zarządzania Kryzysowego Ministerstwa Sprawiedliwości Tomasz Karczewski, Wiceprezes Sądu Apelacyjnego w Katowicach Barbara Suchorowska, Dyrektor sądu Apelacyjnego

w Katowicach Ryszard Kurnik, Prezes Sądu Okręgowego w Gliwicach Henryk Brzyżkiewicz, Wiceprezes Sądu Okręgowego Ewa Dawczak-Schaefer, Wiceprezes Sądu Okręgowego w Gliwicach Piotr Pośpiech, Dyrektor Sądu Okręgowego w Gliwicach Amadeusz Jędrzejczyk, Prezes Sądu Rejonowego w Raciborzu Piotr Domagała.


W swoim wystąpieniu minister Chmielewski z uznaniem odniósł się do wsparcia władz samorządowych, podkreślając społeczną, lokalną akceptację dla inwestycji. Podkreślił, że profesjonalnie przygotowany Ośrodek z pewnością przysłuży się społeczeństwu poprzez resocjalizację młodych ludzi.


Wiceprezes Sądu Apelacyjnego zaznaczyła natomiast, że jest to kolejna inwestycja w okręgu gliwickim, która wyznacza nowoczesne standardy w strukturach wymiaru sprawiedliwości.

 

Po oficjalnych przemówieniach nastąpił uroczysty moment przecięcia biało-czerwonej wstęgi, zaproszeni goście zwiedzili budynek oraz uczestniczyli w pokazie Drużyny Strażackiej Wychowanków Ośrodka.

 

 

Więcej informacji na temat Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu znajdą Państwo na stronie internetowej:

 

www.zpisdn-raciborz.pl

Rejestr zmian dla: 14 listopada 2012 roku uroczyście otwarto nową siedzibę Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Gliwicach
Wytworzył:
Sonia Podżorska - Redaktor strony internetowej - BIP Sądu Okręgowego w Gliwicach
Opublikował:
Sonia Podżorska
Dokument z dnia:
2012-11-23
Publikacja w dniu:
2012-11-23
Opis zmiany:
aktualizacja